Dafi opinie, czyli prawdy i mity o butelce filtrującej!

Dlaczego warto sięgnąć po butelki filtrujące Soft polskiej marki Dafi? Czas odpowiedzieć sobie na podstawowe pytania i rozwiać wszelkie wątpliwości!

Świadome kupowanie, zdrowy styl życia oraz bycie uważnym konsumentem to podstawa funkcjonowania w dzisiejszym świecie. Dlatego warto czytać etykiety, sprawdzać informacje producentów oraz sięgać po sprawdzone rozwiązania? Chwytliwe reklamy czy informacje na forach to za mało – czasem warto postawić na certyfikaty oraz oficjalne badania i testy prestiżowych instytucji. Sprawdzanie to fundament, dlatego właśnie postanowiliśmy odpowiedzieć na 7 często zadawanych pytań na temat butelki wielokrotnego użytku od polskiej marki Dafi.

1) Czy butelka filtrująca Soft została wykonana z tworzywa PET? PRAWDA!

Wszystkie wyroby z tworzywa sztucznego przeznaczonego do kontaktu z żywnością reguluje Rozporządzenie Komisji (WE) Nr 10/2011 z dnia 14 stycznia 2011 r. w sprawie materiałów i wyrobów z tworzyw sztucznych przeznaczonych do kontaktu z żywnością. Dlatego, zanim butelka filtrująca została dopuszczona do użytku, przeprowadzono specjalistyczne testy.

2) Butelka z filtrem z tworzywa PET jest jednorazowa? FAŁSZ!

Butelka filtrująca Soft jest produktem wielokrotnego użytku. Jedynym wymiennym „elementem” jest filtr węglowy (należy go wymieniać raz w miesiącu). Butelka filtrująca Soft wykonana jest z tworzywa PET. Produkty polskiej marki Dafi przed pojawieniem się na rynku przechodzą szereg testów i badań, czego potwierdzeniem są m.in. niezbędne certyfikaty od dostawcy surowca, co jest gwarancją bezpieczeństwa. Ponadto oznakowanie na butelce filtrującej jest zgodne z wymogami prawnymi ujętymi w Rozporządzeniu Ministra Środowiska z dnia 3 września 2014 r.

3) Butelka filtrująca jest wykonana z tworzywa, które może zawierać bisfenol A? FAŁSZ!

Wszystkie produkty polskiego producenta Dafi są całkowicie wolne od szkodliwego bisfenolu A. Badania na obecność tych związków zostały przeprowadzone przez niezależną instytucję.

4) Butelka filtrująca podlega recyklingowi? PRAWDA!

Wiadomo, że jest to butelka wielokrotnego użytku, której celem jest m.in. ograniczenie zużywanych opakowań jednorazowych. Jednak jeśli dojdzie np. do uszkodzenia butelki, można poddać ją procesowi recyklingu tworzyw sztucznych.

5) Czy filtr węglowy jest naturalny i bezpieczny? PRAWDA!

Filtr węglowy powstał z łupin orzechów kokosowych, dlatego jest w 100% naturalny. Ponadto filtr jest w pełni bezpieczny dla zdrowia ludzkiego.

6) Butelka filtrująca Dafi to polski produkt? PRAWDA!

Butelki filtrujące powstają w Polsce (dokładnie w Kielcach, w jednej z dwóch fabryk). Cały proces (produkcja, pakowanie, wysyłka) realizowany jest w Polsce. Spółka matka działa na rynku od ponad 30 lat.

7) Woda z butelki filtrującej nie ma minerałów? FAŁSZ!

Butelka filtrująca (a dokładnie filtr węglowy) usuwa jedynie nieprzyjemny smak i zapach chloru z wody kranowej. Jednocześnie pozostawia niezmienną ilość cennych dla organizmu człowieka składników.

Potrzebujesz więcej informacji? Wystarczy wpisać w wyszukiwarce dafi opinie lub wejść bezpośrednio na stronę blog.dafi.pl/dafi/prawdy-mity-o-butelce-filtrujacej-dafi/.

Przeczytaj również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *