Fryzura stworzona we własnym domu

Wbrew temu, co się często słyszy, fryzjerzy nie mają patentu na tworzenie świetnych fryzur. Można je zrobić także w zaciszu własnego domu. Wystarczy dostęp do dobrej lokówki do włosów. Na rynku nie brakuje obecnie wysokiej jakości wyrobów, których nie powstydziłby się nawet renomowany salon fryzjerski. Korzystając z zakupów internetowych, ale również wyprzedaży, takie urządzenia można nabyć już za rozsądne pieniądze. Inwestycja w profesjonalną lokówkę do włosów niewątpliwie się opłaca. Dzięki niej nie trzeba bowiem tracić czasu i płacić sporego rachunku u fryzjera. Wymarzoną fryzurę można natomiast ,,wyczarować” w dowolnej chwili.

Instrukcja kręcenia loków

Same lokówki do włosów stają się z biegiem czasu coraz bardziej intuicyjnym sprzętem. Ich kable nie plączą się, a głowice posiadają zabezpieczenia przed poparzeniem. Co ciekawe, dostępne są już nawet wyroby automatyczne, dzięki którym wystarczy włożyć kosmyk włosów w otwór i poczekać, aż lokówka automatycznie wykona całą pracę. Zatem korzystające z wysokiej jakości produktów panie nie powinny mieć problemu z wykonaniem nawet ambitnej fryzury. Nieco bardziej kłopotliwe może się natomiast okazać jej wymyślenie. Tutaj z pomocą przychodzi jednak Internet, a także różnego rodzaju publikacje na temat fryzjerstwa. W sieci dodatkowo znajdują się materiały audiowizualne, których autorzy krok po kroku przeprowadzą kobietę przez kolejne etapy robienia się na bóstwo.

Czy wystarczy lokówka?

Współcześnie modne są proste fryzury, często oparte na rozpuszczonych włosach. Krzykliwe ozdobniki czy sztuczne upięcia postrzegane są jako kiczowate oraz pozbawione stylu. Z tego między innymi powodu w wielu przypadkach wystarczy dostęp do dobrej lokówki do włosów, aby nadać im ciekawej formy i móc śmiało ruszyć nie tylko na podbój kolejnych dni, ale też większe wieczorne wyjścia. Warto jednak pamiętać:

  • by lokówki do włosów nie używać zbyt często, ponieważ może to szkodzić ich zdrowiu,
  • korzystać ze sprzętu dobrej jakości, najlepsza jest lokówka ceramiczna, z automatycznym ustawianiem temperatury, a także jonizacją,
  • dostosowywać średnicę głowicy oraz temperaturę do rodzaju swoich włosów.

A może jakieś dodatki?

Piękne loki są najlepszą ozdobą. Z reguły nie trzeba niczego w nie wpinać, ani też dodatkowo ich tapirować. Niemniej jednak czasami powaga danej okazji lub względy czysto praktyczne skłaniają do upięcia włosów. W takiej sytuacji można zrezygnować z kręcenia loków, choć często warto to zrobić. W ten sposób włosy nabierają objętości, a po spięciu nie są ochlapnięte i bez życia. Najpopularniejszym sposobem tworzenia fryzury są obecnie niewidoczne wsuwki. Zdarzają się jednak zwolenniczki większych i bardziej widocznych ozdób. Im polecić można duże spinki oraz opaski, dzięki którym nawet niezbyt skomplikowana fryzura stanie się wyjątkowa oraz bardziej oryginalna. Jak już wspomniano, wszystko zależy tu od okazji oraz indywidualnego gustu.

Przeczytaj również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *