Kurkuma na wzmocnienie

Kurkuma uważana jest za jedną z najzdrowszych przypraw. Jej podstawowym składnikiem jest kurkumina, która odpowiada za jej cenne właściwości zdrowotne i niezwykle pikantny smak. Jej cenne właściwości doceniane są już od wielu lat, dzięki temu istnieje nie tylko jako przyprawa, ale również w tabletkach. Jakie właściwości i zastosowanie ma ta niezwykle cenna roślina? Dowiesz się z naszego artykułu.

Kurkuma – właściwości i zastosowanie

Kurkumina jest jednym z najcenniejszych składników kurkumy i to właśnie ona wykazuje silne działanie przeciwzapalne, przeciwbólowe i przeciwutleniające. Idealnie chroni organizm przed chorobami cywilizacyjnymi oraz wykazuje działanie przeciwnowotworowe. Pozytywnie wpływa na serce, pomaga w leczeniu nadciśnienia, a dodatkowo świetnie wpływa na mózg i zapobiega przedwczesnemu starzeniu się skóry. Świetnie sprawdza się w leczeniu wiele chorób układu nerwowego, jak depresja czy stany lękowe, gdyż pozwala na produkcję hormonu szczęścia. Jest idealnym środkiem bakteriobójczym oraz przeciwzapalnym, dlatego jest polecana w leczeniu chorób stawów, a także we wspomaganiu szybszego gojenia się ran. Kurkuma wspiera również działanie układu pokarmowego, zwiększa wytwarzanie żółci i wspiera działanie wątroby. W wielu opublikowanych badań na temat właściwości zdrowotnych kurkumy wskazuje się, że jest to środek wpływających leczniczo na uszkodzenia nerek.

Kurkuma w tabletkach na odchudzanie

Kurkuma znana jest z właściwości regulujących działanie układu pokarmowego, dzięki temu uznawana jest za bardzo skuteczny środek wspomagający odchudzanie. Dzięki dużej zawartości błonnika wspiera trawienie i przyśpiesza procesy przemiany materii oraz metabolizowaniu węglowodanów i tłuszczów. Dodatkowo kurkuma, dzięki właściwościom regulującym poziom cukru we krwi zapobiega podjadaniu. Ze względu na właściwości oczyszczające pozwala na usuwanie toksyn z organizmu, które mają ogromny wpływ na tempo utraty kilogramów. Dodatkowo kurkuma świetnie sprawdza się, jako środek zapobiegający odkładaniu się tkanki tłuszczowej, dzięki temu możliwe jest utrzymanie idealnej sylwetki.

Suplementacja kurkumą

Suplementacja kurkumą jest zalecana dla wszystkich osób, które borykają się z problemami zdrowotnymi, gdyż ze względu na szerokie spectrum działania świetnie łagodzi różnorodne schorzenia lub zapobiega wielu chorobom. Aby możliwe było przyjmowanie jej w odpowiednich dawkach, przygotowana została kurkuma w tabletkach, dzięki temu nie ma obaw o jej przedawkowanie czy zbyt niską podaż w celu uzyskania efektów suplementacji.

Kurkuma – przeciwwskazania

Kurkuma ze względu na swoje cenne właściwości jest środkiem, który może być bezpiecznie stosowany przez wiele osób. Z pewnością jednak przeciwwskazaniem jest ciąża i karmienie piersią, gdyż kurkuma wpływa na pracę macicy, mogąc prowadzić do problemów z przedwczesnym porodem. Ze względu na swoje silne właściwości lecznicze przed zastosowaniem kurkumy najlepiej skonsultować się z lekarzem, szczególnie w przypadku przyjmowania leków przeciwcukrzycowych i rozrzedzających krew. Ostrożność powinny zachować również osoby cierpiące na kamicę dróg żółciowych.

Przeczytaj również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *