Manicure hybrydowy- wygodny sposób na piękne paznokcie

Każda kobieta, której chciałaby mieć piękne paznokcie, a nie ma czasu na spędzanie długich godzin u kosmetyczki powinna zwrócić uwagę na prosty zabieg, którym jest manicure hybrydowy. Na pierwszy rzut oka nie różni się on od pomalowania paznokci zwykłym lakierem, a jednak piękny efekt utrzymuje się około dwóch tygodni, a na paznokciach nie widać śladów odprysków czy uszkodzenia lakieru. Cena zabiegu tez nie jest wysoka, a bardziej zaradne i uzdolnione manualnie panie mogą dodatkowo zaoszczędzić wykonując manicure samodzielnie w domu.

Na czym polega manicure hybrydowy?

Jest to metoda stylizacji paznokci wykorzystująca właściwości dwóch preparatów- żelu do manicure i lakieru do paznokci. Zabieg rozpoczyna się od przygotowania płytki paznokci i nałożenia warstwy żelu utwardzanego lampą UV. Następnie należy nakładać kolejne warstwy lakieru, tak jak w przypadku klasycznego manicure, każdorazowo utwardzając je promieniami lampy. Tą techniką można wykonać również manicure francuski lub ozdobić paznokcie dekoracyjnymi wzorami. Po nałożeniu kolory paznokcie hybrydowe pokrywa się lakierem nawierzchniowym (zwanym też topem), który zapewnia im połysk oraz trwałość.

Paznokcie hybrydowe- koszt

W gabinecie kosmetycznym zapłacimy za taki zabieg od 50 do 120 złotych. Biorąc pod uwagę, że paznokcie hybrydowe mają trwałość do 3 tygodni- nie jest to bardzo duży koszt, szczególnie w porównaniu do klasycznego manicure, który dla osiągnięcia takiego samego efektu trzeba by wykonywać co najmniej dwa razy w tygodniu. Zestawy do samodzielnego wykonania manicure hybrydowego w domu dostępne są w cenach od kilkudziesięciu do kilkuset złotych. Głównym wydatkiem jest tutaj jednorazowy zakup specjalnej lampy UV.

Zalety paznokci hybrydowych

– dobrze wykonany manicure hybrydowy utrzymuje się 2-3 tygodnie

– w przeciwieństwie do tradycyjnego manicure, lakier nie matowieje, nie ściera się i nie odpryskuje

– zabieg można powtarzać wielokrotnie ponieważ nie uszkadza płytki paznokcia (w przeciwieństwie do naklejanych tipsów)

– dzięki warstwie żelu płytka paznokcia nie odbarwia się, co może mieć miejsce przy tradycyjnym manicure

– paznokcie mają naturalny wygląd oraz ładny połysk

– zabieg można wykonać na krótkich paznokciach

– czas trwania zabiegu jest znacznie krótszy niż w przypadku paznokci żelowych

Usuwanie paznokci hybrydowych

Manicure hybrydowy można usunąć zarówno w gabinetach kosmetycznych, jak i samodzielnie w domu. W tym drugim przypadku należy się wcześniej zaopatrzyć w zmywacz do paznokci hybrydowych, ponieważ ten zwykły jest zbyt delikatny. Takim zmywaczem należy nasączyć wacik i przyłożyć do paznokcia na kilkanaście minut, nakrywając folią aluminiową, aby zmywacz zbyt szybko nie wyparował. Po upływie około 15 minut należy usunąć lakier za pomocą drewnianego patyczka, uważając by nie uszkodzić przy okazji płytki paznokcia. Następnie zabieg trzeba powtórzyć na pozostałych paznokciach.

Przeczytaj również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *