Mata masująca Body Shape Casada – cena, opinie

Tradycja masażu sięga czasów starożytnych, gdzie do masowania używano całego szeregu pachnących olejków, które nie tylko ułatwiały pracę samemu masażyście, ale słynęły również ze swoich niezwykłych właściwości. Jedne służyły typowo relaksacji, inne dbałości o kondycję skóry. Nie bez znaczenia były także personalne upodobania masowanych.

Na masaże w starożytnej cywilizacji mogli sobie pozwolić zaledwie nieliczni, najbogatsi, których ich właśni niewolnicy uwalniali od dokuczliwych bólów stawów czy karku. Ból pleców jest bowiem chorobą tak starą, jak świat, a manualne zabiegi przynosiły niemalże natychmiastową ulgę, a także zapobiegały nawrotom dolegliwości.

W dzisiejszych czasach nie jest już tak trudno o dobrego masażystę czy masaż, jak to było za naszych przodków. Od tamtego czasu sam masaż przeszedł prawdziwą ewolucję i chociaż podstawy, jak to wiadomo, są niezmienne i to na nich opiera się cały efekt leczniczy, jaki wywierają masaże, to nie zawsze już potrzebujemy drugiego człowieka, aby zafundować sobie odrobinę przyjemności. Między innymi o tym porozmawiamy z panią Magdą Jaworską, przedstawicielką firmy Clavam.

Dla kogo masaż automatyczny?

Zapytaliśmy panią Magdę, komu poleciłaby masaż.

– Na pewno każdej osobie, która uskarża się na jakiekolwiek dolegliwości bólowe. To mogą być plecy, szyja, kark, lędźwie. Nie ma jakichś szczególnych przeciwskazań, masaż jest odpowiedni dla osób w każdym wieku: dla dorosłych, dzieci, starszych, młodzieży, a nawet niemowląt. Dla młodszych użytkowników oczywiście tylko i wyłącznie pod kontrolą osoby dorosłej, należy o tym bezwzględnie pamiętać! Masaż jest nie tylko pomocny na przeróżne schorzenia, masaż jednocześnie jest wspaniałym sposobem na relaks i odprężenie. Dzięki bodźcom płynącym bezpośrednio do naszego ciała, wzmagamy osłabione mięśnie, usprawniamy krążenie krwi i limfy, a co za tym idzie, następuje miejscowe lepsze odżywienie tych tkanek. Bardzo często obszary objęte chorobowo wskutek długotrwałego ucisku lub nacisku są zwyczajnie niedożywione. Nie zawsze też mamy czas, aby zapisać się na siłownię lub nawet zwyczajny basen i rower, a są wręcz osoby, które nie mogą zażywać takich aktywności fizycznych. Dlatego z myślą o nich, stworzyliśmy matę wibrującą Body Shape. – podsumowała obszerną wypowiedź pani Magda z firmy Clavam.

Przyjemność, jaką zafunduje mata masująca

– Czy mata wibrująca Body Shape może zastąpić prawdziwy masaż?

– Naturalnie, w dodatku jest o wiele bardziej bezpieczna! Mata wibrująca Body Shape to idealne rozwiązanie dla wszystkich osób, które nie mogą bądź nie potrafią wygospodarować czas w regularnych odstępach, aby zapisać się do specjalisty na zabieg. Taką matę możemy używać wszędzie: w domu, w pracy czy nawet w podróży. Ma niewielkie wymiary, a po jej użyciu możemy spokojnie ją złożyć i schować, na przykład na szafę. Dzięki temu oszczędzamy miejsce w domu i nie zajmujemy niewielką przestrzeń dodatkowymi sprzętami. Bardzo ważną rzeczą jest brak konieczności podłączania maty do prądu. Urządzenie jest wyposażone w adapter, więc właściwie jedynym, czego potrzebujemy do jej użytkowania, to kawałek równego miejsca, na którym możemy rozwinąć matę i korzystać z nieocenionych właściwości masażu.

– Jak masaż radzi sobie z bólem? Dlaczego mata jest skuteczna?

– Jedną z dróg przewodzenia bólu jest droga czucia głębokiego, która przewodzi uczucie wibracji i dotyku. Dlatego nasza mata ma aż dziesięć pół wibracji, które pogrupowano w pięć unikatowych sektorów, odpowiednio na najbardziej problematyczne odcinki, na które uskarżają się pacjenci. Dodatkowo, mata została wyposażona w dwa ośrodki ciepła, które znane jest ze swoich silnych właściwości przeciwbólowych. Nie bez powodu na bóle zalecano maści rozgrzewające, które działają na podobnej zasadzie, jak nasza mata wibrująca Body Shape, jednak w o wiele słabszym stopniu. Tutaj czas trwania masażu będzie wynosił kwadrans. Jest to czas zaplanowany dla każdego programu już od producenta.

– Jakie programy ma mata wibrująca Body Shape?

– Do bardzo dobre pytanie – przytakuje pani Magda. – Mata masująca Body Shape posiada pięć unikatowych programów, aby jak najlepiej odpowiadać na potrzeby naszych klientów. Wyróżniamy w nim program masażu:

  • Karku
  • Odcinka piersiowego
  • Lędźwi
  • Nóg
  • Stóp

Ponadto, każdy z tych programów jest dodatkowo dostosowywany pod kątem intensywności masażu. Możemy wybrać słaby masaż, który jest bardzo delikatny i przeznaczony dla osób drobnych, wyniszczonych czy z przeczulicą, a także średni oraz mocny. Dzięki temu możemy stworzyć idealną kompozycję, która będzie najlepiej odpowiadała na nasze dolegliwości bólowe.

– W takim razie zapytam: jak należy ustawić te parametry? To chyba bardzo skomplikowane…

– W żadnym wypadku. Do maty dołączony jest specjalistyczny pilot z obrazkami symbolizującymi masowany obszar i częstotliwość. Napisy są wykonane w języku angielskim, ale w obecnych czasach to nie jest żaden problem. Co więcej, dzięki pilotowi w każdej chwili jest możliwość wyłączenia funkcji ogrzewania, jeżeli będzie nam już za gorąco lub poczujemy dyskomfort.

– Co jeszcze oferuje nam mata wibrująca Body Shape?

– Przede wszystkim wygodę użytkowania. Opinie, jakie mamy od klientów są bardzo dobre. Klienci wskazują na bardzo czytelny układ pilota i możliwość złożenia maty, kiedy tylko nie jest potrzebna. Co więcej, dajemy im wybór: mogą korzystać z programu manualnego masażu, jak i automatycznego Wszystko to robimy z myślą o tym, aby jak najlepiej pomóc ludziom w walce z ich dolegliwościami i podnieść komfort życia na tyle, na ile to możliwe.

Zakup maty

– W takim razie, w jakim sklepie można szukać maty masującej Body Shape?

– Oryginalny komplet maty masujące Body Shape jest dostępny tylko i wyłącznie na pokazach organizowanych przez markę Clavam. W innych przypadkach są o podróbki podszywające się pod naszą firmę i zaniżające standardy. Jeżeli cena jest kilkukrotnie niższa, wówczas nie powinniśmy już mieć żadnych wątpliwości.

– A czy przez internet nie mogę zamówić maty?

– Niestety nie. Chociaż rozumiem, skąd się bierze pani obawa. W Polsce sprzedaż podczas pokazów nie jest jeszcze zbytnio rozpowszechniona, w przeciwieństwie do krajów na Zachodzie, a to błąd. Nawet bardzo duży, jeśli mogę tak powiedzieć. Podczas pokazów mamy niepowtarzalną okazję nawiązać z klientami niezwykłą więź oraz wysłuchać i odpowiedzieć na każde z zadawanych przez nich pytań. Bardzo chętnie wysłuchujemy również ich opinii na temat naszego sprzętu. Cena maty masującej Body Shape podczas naszego pokazu to 10 700 złotych, całkiem niedużo, biorąc pod uwagę komfort, jaki jest nam w stanie zapewnić. Dodatkowo, jako forma, dajemy naszym produktom okres przedłużonej gwarancji do pięciu lat, w porównaniu z dwoma latami ustawowej gwarancji. Mata jest na tyle wielofunkcyjna, że może ją używać jednorazowo wiele osób o różnych schorzeniach, a dzięki spersonalizowanym ustawieniom, każdy będzie mógł odczuć ulgę od przykrych dolegliwości. Co więcej, mata wibracyjna Body Shape dzięki zasilaczowi samochodowemu może być wykorzystana nawet w podroży.

Przeczytaj również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *