Poznaj zalety depilacji laserowej. Pozbądź się włosków na zawsze!

Jesteś już zmęczona goleniem nóg kilka razy w tygodniu i szybko tępiącymi się maszynkami? Nic w tym dziwnego, to pracochłonny i mało wydajny sposób na pozbycie się niechcianych włosków. Depilacja woskiem na dłużej pozostawia efekt gładkiej skóry, ale nie ukrywajmy, jest bolesna i mocno podrażnia naskórek, więc mało która z nas się na nią decyduje. Zatem, którą z tych metod wybrać? Żadną! Od kiedy istnieje depilacja laserowa inne metody przestały być potrzebne.

Pozbądź się włosków dzięki depilacji laserowej!

Dlaczego depilacja laserowa to najlepszy wybór? Laser nie powoduje naruszenia ciągłości skóry, dzięki czemu jest metodą nieinwazyjną. Do tego usuwa włosy na stałe. Zaledwie 4 do 6 zabiegów, w salonie kosmetycznym, wystarcza by całkowicie pozbyć się niechcianego owłosienia. Zabiegi wykonywane są mniej więcej co sześć tygodni. Czas ich trwania to zaledwie 15-30 minut, w zależności od powierzchni jaką depilujemy. Oznacza to, że pozbycie się na stałe owłosienia, zajmie ci łącznie około dwie godziny, czyli mniej więcej tyle ile poświęcasz na golenie nóg w ciągu zaledwie pół miesiąca. To duża oszczędność czasu, a w ostatecznym rozrachunku również pieniędzy.

Czy depilacja laserowa boli?

Najważniejszą zaletą depilacji laserowej jest to, że jest praktycznie bezbolesna. Delikatny dyskomfort w postaci zapieczenia skóry pojawia się tylko u osób o bardzo niskim progu bólu, lub w okolicy intymnej. Możecie jednak być pewne, że jest to niczym przy depilacji woskiem, a nawet mniej odczuwalne niż zacięcie się maszynką do golenia. Zaledwie przez kilka godzin może utrzymać się delikatne zaczerwienienie skóry.

Jeśli natomiast już próbowałaś tej metody i masz przykre doświadczenia, proponuję poszukać salonu, który posiada laser do depilacji Vectus. To najbardziej nowoczesny sprzęt na rynku. Jest wynikiem pracy wielu naukowców z Harvard University. Opiera się na bardzo zaawansowanych technologiach, w tym inteligentny czytnik Skintel, który mierzy poziom melaniny w skórze i na tej podstawie obliczana jest moc lasera. Gwarantuje to bezpieczeństwo. Dodatkowo zamontowano w nim system chłodzenia Advanced Contact Cooling, dzięki czemu nie ma możliwości oparzenia skóry co zdarza się przy gorszych jakościowo laserach.

Ekspert radzi

Dużą część zabiegów stanowią te, wykonywane ze wskazań medycznych. Jednym z nich są właśnie wrastające włoski. To najskuteczniejsza metoda walki, gdyż pozbywamy się źródła problemu, czyli włosków. powiedziała Marta Włodarczyk, kosmetolog z Clinica Cosmetologica

Specjaliści zwracają naszą uwagę również na fakt, iż problem z wrastającymi włoskami, który zbagatelizujemy może przerodzić się w zapalenie mieszków włosowych. Ten problem może natomiast być przyczyną czyraka lub figówki, które są bardzo bolesne. Dlatego depilacja laserowa to nie tylko wygoda, a świetny sposób na pozbycie się problemów.

Kiedy wykonać depilację laserową?

Mimo, iż niechciane owłosienie najbardziej przeszkadza nam latem, depilacja laserowa to zabieg, na który warto wybrać się zimą. Przede wszystkim dlatego, że aby uzyskać jak najlepsze efekty skóra nie powinna być opalona. Prócz tego warto pamiętać, że pomiędzy zabiegami musi być zachowany odpowiedni odstęp czasu, a do pozbycia się owłosienia na zawsze potrzebne jest kilka wizyt u specjalisty. Dlatego warto rozpocząć cykl zabiegów już na początku zimy by do lata uporać się z problemem. Istnieją jednak sytuacje kiedy powinniśmy poczekać.

Depilacja laserowa – przeciwwskazania:

  • ciążą lub karmienie piersią,

  • infekcje skóry zarówno te wirusowe jak i bakteryjne lub grzybicze,

  • bielactwo,

  • choroby pęcherzowe skóry,

  • doustna terapia retinoidami,

  • podrażnienie skóry,

  • łuszczyca,

  • przebarwienia i bliznowce.

Co można wydepilować laserem?

Depilacja laserowa, jest na tyle nieinwazyjna, że tak właściwie, stosowana jest wszędzie tam, gdzie owłosienie może nam przeszkadzać. Ze względu na estetykę u Pań najczęściej usuwane są włoski z piszczeli i ud. Przez Panów natomiast, chętnie wybierana jest depilacja laserowa pach, na którą decydują się nie tylko ze względu na wygląd, ale przede wszystkim dlatego, że pozbycie się włosów, na których znajdują się baterie, pomaga w utrzymaniu higieny. Standardem obecnie jest usunięcie na stałe zarostu z twarzy i szyi.

Coraz popularniejsza staje się depilacja laserowa bikini oraz szpary pośladkowej. To najczęstsze zabiegi, co nie oznacza, że nie można wydepilować takich miejsc, jak ramiona, brzuch czy pośladki. Panowie, którzy mają problem z zbyt dużym owłosieniem na klatce piersiowej czy plecach również będą zachwyceni efektem.

Jak przygotować się do zabiegu?

Zdecydowana? Świetnie! W takim razie zanim udasz się do salonu kosmetycznego, na swój pierwszy zabieg, przygotuj skórę tak aby depilacja laserowa przyniosła oczekiwane efekty. Najważniejszą zasadą jest zgolenie owłosienia w wybranej partii ciała za pomocą jednorazowej maszynki do golenia. Powinniśmy zrobić to dzień przed, w ostateczności tego samego dnia rano, kiedy mamy wyznaczony termin.

Bardzo ważne jest aby depilowana skóra była dobrze nawilżona, dzięki czemu będzie odporna na podrażnienia. Jeśli skóra jest w słabej kondycji, mocno przesuszona, dzień wcześniej nałóż po kąpieli nawilżający balsam. Pamiętaj jednak, że w miejscu planowanej depilacji, nie wolno stosować kosmetyków z kwasami owocowymi, witaminą A oraz witaminą C, przez cztery tygodnie poprzedzające.

Ważne, aby w ciągu miesiąca przed depilacją nie wyrywać włosków, nie zależnie od tego czy to woskiem czy depilatorem. Jeśli musisz zgól je maszynką i ciesz się, że robisz to ostatni raz.

Zwróć również uwagę na leki, które przyjmujesz. Tydzień przed udaniem się do kosmetyczki nie powinnaś zażywać leków fototoksycznych i fotoalergicznych, ani pić ziół o takim samym działaniu. Jeśli masz wątpliwości co do swoich tabletek, zapoznaj się z ulotką lub zapytaj magistra w aptece, który na pewno będzie znał odpowiedź.

Na wszelkiego typu zabiegi warto nie umawiać się w terminie kiedy wypada nasze krwawienie menstruacyjne, gdyż wtedy jesteśmy mniej wytrzymałe na lekki ból, a ciało bardziej skłonne do podrażnień. Oczywiście nie tyczy się to wszystkich kobiet. Sama najlepiej wiesz jak reaguje Twoje ciało w te dni.

Pielęgnacja po zabiegu

O skórę po zabiegu również warto zadbać. Dzień lub dwa po zabiegu warto myć się delikatnymi, naturalnymi produktami, które są mało zapachowe i nie podrażniają skóry. Jeśli depilacja laserowa wywoła u Ciebie podrażnienie skóry nawilżaj ją za pomocą delikatnych, ale mocno nawilżających, kremów stosowanych u dzieci np. Bepanten

W depilowanym obszarze, przez kilka dni nie używać dezodorantów, antyperspirantów ani perfum, gdyż to może wywołać podrażnienie a nawet reakcję alergiczną. Nie wykonuj również, w tym miejscu, żadnego peelingu przez tydzień, a po umyciu delikatnie osuszaj to miejsce, bez pocierania.

Jeśli chcesz uniknąć mocnego podrażnienia skóry i brzydkiego efektu przez cztery tygodnie od zabiegu nie powinnaś się opalać, a wychodząc na słońce stosuj kremy z filtrem UV. Unikaj również basenów z chlorowaną wodą oraz sauny. Korzystanie z solarium zaraz po zabiegu jest wykluczone. Pamiętaj, by wybierając miejsce w którym zrobisz depilację, nie kierować się jedynie ceną, a przede wszystkim sterylnością miejsca i profesjonalnym przygotowaniem do pracy osoby która ją wykonuje.

Przeczytaj również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *