Prostownica- Bezwzględny niszczyciel włosów?

Prostownice do włosów przebojem wdarły się na polski rynek. Zmieniły życie milionów polaków i polek oraz oczywiście ludzi na całym świecie. Dzięki nim możemy szybko i skutecznie mieniać swój wygląd i dobrze się czuć. To bardzo ważne. Wygląd ma gigantyczne znaczenie na samopoczucie człowieka. Dzięki takim zmianom możemy odmienić nasze życie na lepsze i wspaniale się z tym czuć. Czy prostownica do włosów to jedynie bezwzględny niszczyciel naszych włosów?

Dlaczego stosowanie prostownicy może zniszczyć włosy?

Niestety prostowanie polega na działaniu pod wpływem wysokiej temperatury, która może w znacznym stopniu zniszczyć nasze włosy w sposób nieodwracalny. Oczywiście w sklepach znaleźć możemy całe półki produktów, które miałyby poprawić ich strukturę, jednak zazwyczaj są to silikony i jedwab, który chwilowo zapełnia strukturę włosa, powodując jej rozpulchnienie i zwiększenie objętości, jednak efekt mija po umyciu włosów. Takie produkty mogą zabezpieczyć nasze włosy po poprawnie przeprowadzonym zabiegu prostowania włosów. W ten sposób zabezpieczamy końcówki, które otoczone różnymi substancjami, nie rozdwajają się tak szybko, jak bez ich zastosowania. Warto jednak pamiętać, że nie naprawiają one zniszczonych prostowaniem włosów.

Dlaczego prostownice stały się aż takim hitem?

Niewątpliwie stały się one sławne, jednak warto zwrócić uwagę, dlatego tak też się stało. Ma na to wpływ między innymi:

  • Możliwość szybkiej zmiany wyglądu,
  • Poprawa samopoczucia,
  • Ładniejszy wygląd włosów,

To główne powody, dla których prostownice do włosów stały się tak rozchwytywane przez kobiety w kraju i na całym świecie. Dzięki prostownicy zmiana wyglądu wydaje się na wyciągnięcie ręki. Ważne jest jednak umiejętne stosowanie środków do pielęgnacji włosów. Dzięki temu możemy zyskać piękny i zdrowy wygląd naszych włosów.

Jakie produkty do stylizacji włosów podczas prostowania warto stosować?

Warto zakupić jedwab w płynie lub sprayu oraz maskę z keratyną. Te dwa produkty dogłębnie odżywią nasze włosy. Maskę stosujemy na całe włosy, kiedy umyjemy je szamponem i go spłuczemy, następnie w końcówki włosów tuż przed ich suszeniem nanosimy jedwab, który sprawi, że nasze końcówki staną się błyszczące i gładkie. Dzięki tym preparatom dłużej będziemy mogły cieszyć się ładny i zadbanymi włosami.

Co szkodzi włosom podczas prostowania?

Warto w tym przypadku wymienić przede wszystkim wysoką temperaturę prostownicy oraz jej złą jakość. Stare prostownice, które produkowane były kilka lat temu, są wykonane ze złej jakości surowców oraz mają zbyt niską temperaturę, dlatego wiele kobiet szarpie włosy, aby uzyskać lepsze efekty. Nie ma nic gorszego dla naszych włosów niż takie traktowanie ich struktury. Kiedy prostowanie nie jest koniecznie, nie róbmy tego na siłę. Nasze włosy również potrzebują odpoczynku od wysokiej temperatury. W rezultacie mogą stać się matowe oraz stracić objętość. Prostowanie włosów nie musi jednak ich doszczętnie zniszczyć.

Przeczytaj również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *