Skutki noszenia źle dobranego obuwia w pracy

Każdego dnia większość osób dorosłych spędza około 8 godzin dziennie w pracy. Podczas wykonywania obowiązków zawodowych zmuszeni jesteśmy do długotrwałego siedzenia,  ciągłego poruszania się, zmieniania lub utrzymania przez długi czas jednej pozycji. Stawy, kręgosłup oraz kości najbardziej narażone są na kontuzje i urazy, gdy praca wymaga

wielogodzinnego stania lub chodzenia. W tej grupie znajdują się między innymi osoby zatrudnione w służbie zdrowia, kucharze, kosmetyczki i fryzjerki. W celu ograniczenia ryzyka kontuzji oraz chorób układu ruchowego powinno się użytkować odpowiednią odzież oraz obuwie, które pozwalają zapewnić organizmowi właściwe warunki do pracy.

Źle dobrane buty oraz nieodpowiednia odzież mogą być przyczyną licznych wypadków oraz dolegliwości bólowych. Ciągłe stanie lub utrzymywanie jednej pozycji przyczynia się do kurczu mięśni, mogą zacząć pojawiać się dolegliwości bólowe kręgosłupa oraz stawów, obrzęki i odciski na stopach, czy też wrażenie ciężkich nóg.

Wszystkie osoby, które przez długi czas pracując na stojąco lub w jednej pozycji powinny, jak najszybciej zadbać o swój komfort w pracy. Tutaj z pomocą przychodzi specjalistyczne obuwie medyczne pozwalające na wygodne i przyjemne wykonywanie obowiązków. Obuwie medyczne dba o prawidłowe ułożenie stóp, odciąża kręgosłup, stawy i kolana, chroni przed poślizgnięciem się, a także gwarantuje wysoką wygodę (wkładki masujące). Użytkowanie specjalistycznych butów w pracy pozwala bezpiecznie wykonywać zajęcia służbowe i chroni przed rozwojem wielu chorób.

Nieodpowiednie obuwie w pracy, a wpływ na zdrowie

Nieodpowiedni rozmiar lub kształt butów prowadzi do licznych zniekształceń stóp. Osoby długotrwale poruszające się w butach o wąskich noskach lub za wysokim obcasie mogą mieć problem z koślawymi placami (haluksy). Powstają one w wyniku ciągłego nacisku, który wywołuje zapalenie kaletki maziowej palca dużego i powoduje powstanie bolesnego guza. Haluksy są bardzo uciążliwe, nie pozwalają sprawnie wykonywać obowiązków służbowych i codziennych, jedyną możliwością niwelowania dolegliwości jest stosowanie wyprofilowanych wkładek do butów oraz długotrwała gimnastyka.

Źle wyprofilowane obuwie nie amortyzuje wstrząsów, przez co może wywołać schorzenie polegające na pojawieniu się na pięcie ostrogi. Ostroga to pewnego rodzaju narośl umiejscowiona na spodniej stronie kości piętowej. Uciska ona więzadła pięty i ścięgna powodując przy tym silny ból.

Wykonywanie obowiązków służbowych w nieodpowiednio dobranym obuwiu może powodować liczne zmiany np. pojawienie się żylaków, problemy z krążeniem krwi. Utrzymanie przez długi czas jednej pozycji sprawia, że krew zatrzymuje się w naczyniach kończyn dolnych, co prowadzi do utraty elastyczności i rozciągnięcia naczyń. Ilość zatrzymywanej krwi zaczyna się zwiększać i w efekcie prowadzi do uczucia zmęczonych nóg oraz przeróżnych dolegliwości bólowych.

 Czym się kierować przy wyborze obuwia specjalistycznego?

Wszystkie osoby pracujące na stojąco lub w ciągłym ruchu powinny odpowiednio zadbać o swoje zdrowie, doskonałym rozwiązaniem jest specjalistyczne obuwie medyczne, które pozwala zapobiec chorobom i odciąża organizm. Świetnym przykładem funkcjonalnego obuwia medycznego jest obuwie marki DrLeon. Obuwie medyczne DrLeon to połączenie nowoczesnych technologii, profilaktyki zdrowotnej i atrakcyjnego wyglądu. Polecane jest osobom zatrudnionym w służbie zdrowia, pracującym w laboratoriach, salonach urody, salonach kosmetycznych i fryzjerskich, kucharzom i innym osobom spędzającym długi czas na stojąco lub w jednej pozycji. Doskonale sprawdza się również u osób starszych, które odczuwają różne dolegliwości bólowe podczas chodzenia oraz stania.

Buty medyczne DrLeon to nie kolejne ,,zwykłe drewniaki”, to gwarancja wysokiej jakości obuwia, które potrafi odmienić życie. Buty DrLeon wykonywane są z naturalnych materiałów (skóra), dzięki temu zapewniają właściwą wentylację i amortyzację. Zapobiegają nadmiernemu poceniu się stóp i dbają o odpowiednią higienę. Wzbogacone są o warstwę masującą, która skutecznie dopełnia efekt odciążania kręgosłupa i kolan, co jest niezwykle istotne w butach medycznych w pracy lekarza, pielęgniarki, czy też kucharza. Obuwie medyczne DrLeon wyróżnia się niezawodną konstrukcją, która pozwala na komfortowe chodzenie w butach nawet przez wiele godzin. Specjalistyczna wkładka obuwia medycznego DrLeon gwarantuje równomierne rozłożenie ciężaru ciała na całych stopach. Dodatkowo antypoślizgowa podeszwa dba o zachowanie równowagi i chroni użytkownika przed poślizgnięciem się i wypadkiem.

Wybierając buty medyczne DrLeon mamy pewność, że nasze codzienne obowiązki staną się przyjemnością. Buty DrLeon dostępne są w przeróżnych wariantach (damskie, męskie), fasonach i rozmiarach (klapki, buty wsuwane i inne). Wszystkie modele wyróżniają się ciekawym designem, są łatwe do czyszczenia i idealnie dopasowują się do kształtu stopy. Pozwalają pozbyć się uczucia zmęczonych nóg, zatrzymują początkujące choroby układu ruchowego, a także umożliwiają energiczne i bezpiecznie wykonywanie wszystkie obowiązków służbowych.

Przeczytaj również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *