Szampon przeciw wypadaniu włosów

Wypadanie włosów to przykra dolegliwość, która może dotyczyć zarówno kobiet, jak i mężczyzn. Wśród najczęstszych przyczyn nagłej utraty włosów wymienia się zmiany hormonalne, dietę ubogą w witaminy i składniki mineralne, zażywanie niektórych leków, różne choroby, niewłaściwą pielęgnację  i inne. Jednym ze sposobów na powstrzymanie wypadania włosów może być odpowiedni szampon, który dodatkowo stymuluje wzrost nowych włosów i zwiększa ich objętość.

Szampon na mocne i gęste włosy

Na wypadanie włosów skarży się coraz więcej kobiet i mężczyzn. Jest to bardzo przykry problem, ponieważ niekorzystnie wpływa na cały wizerunek. Aby skutecznie walczyć z łysieniem, należy przede wszystkim zdiagnozować jego przyczynę. Nie należy lekceważyć tego kroku, ponieważ nagła utrata włosów może oznaczać mniej, lub bardziej poważne kłopoty zdrowotne. Jednak beż względu na powód utraty włosów, warto zatroszczyć się o pobudzenie ich wzrostu i zwiększenie objętości.

Jednym z najbardziej skutecznych na to sposobów jest stosowanie odpowiedniego szamponu, np. Skrzypovita (https://www.apteka-melissa.pl/produkt/skrzypovita-pro-szampon-200-ml,20678.html). Jego skuteczność tkwi w odpowiednim składzie, czyli kompozycji takich roślin jak skrzyp polny, pokrzywa, arnika, korzeń łopianu, rukiew wodna, nagietek, nasturcja, bluszcz, skórka cytryny, rumianek, pączki sosny, rozmaryn, jasnota biała, szałwia, kiwi, ogórek, wyciąg z liści i kory brzozy, a także cennych aminokwasów i witamin z grupy B. Odpowiednio zbilansowany skład, dzięki aktywacji uśpionych komórek macierzystych, zmniejsza wypadanie i spowalnia starzenie się włosów, zwiększa ich objętość i stymuluje wzrost. Należy także pamiętać o tym, że wewnętrzna suplementacja również ma ogromne znaczenie dla kondycji włosów, dlatego działanie szamponu warto wesprzeć zdrową dietą lub gotowymi preparatami z apteki.

Szampon na różne przyczyny wypadania włosów

Wśród przyczyn wypadania włosów wymienia się wiele czynników:

  • Niewłaściwa pielęgnacja i uczesanie włosów. Zbyt często wykonywane zabiegi fryzjerskie, takie jak trwała ondulacja czy farbowanie włosów, mogą po pewnym czasie skutkować wypadaniem włosów. Podobnie może się dziać w przypadku zbyt ciasnego ich związywania.
  • Wysoka temperatura. Częste używanie gorących suszarek i prostownicy bardzo niekorzystnie wpływa na kondycję włosów i może powodować ich stopniowe przerzedzanie się.
  • Toksyny. Zatrucie niektórymi metalami ciężkimi czy palenie papierosów.
  • Przewlekły stres.
  • Chemioterapia i niektóre leki.
  • Niektóre choroby ustrojowe oraz choroby skóry głowy, jak na przykład grzybica.
  • Zachwianie gospodarki hormonalnej.

To tylko niektóre przyczyny wypadania włosów, które wymienia się jako najczęstsze. W przypadku stanów chorobowych konieczna jest kuracja farmaceutyczna dla całego organizmu. Jednak wsparcie leczenia odpowiednim szamponem znacznie przyspiesza odrost włosów i ogranicza ich wypadanie. Dzięki regularnemu stosowaniu i cierpliwości, można znacznie zwiększyć objętość fryzury i zabezpieczyć się przed przedwczesną utratą włosów.

Przeczytaj również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *