Zrealizuj wniosek NFZ na wyroby dla diabetyka przez internet

 

Aby zakupić wyroby potrzebne dla diabetyka, nie trzeba wychodzić z domu. Teraz można zrealizować swój wniosek NFZ przez internet. Jak to zrobić? Podpowiadamy!

Jakie wyroby dla diabetyków można kupić online?

Wyroby medyczne przeznaczone dla diabetyków można zamawiać również przez internet. Na produkty jak sensory, transmitery, zbiorniki, zestawy infuzyjne, wkłucia refundacja przysługuje w wyznaczonej wysokości zgodnie z limitami.

Sklepy internetowe wymagają przekazania informacji o wniosku NFZ na wyroby medyczne. Po ich przesłaniu pozwalają na realizację zamówienia online.

Jak zrealizować zamówienie na wyroby refundowane przez internet?

1. Wybierz sklep, który realizuje refundację online
Obecnie coraz więcej sklepów medycznych działa online. W wybranych z nich dostępna jest refundacja dla diabetyków, czyli wyroby można zakupić z dofinansowaniem NFZ.

W tym miejscu polecamy ostatnio sprawdzany przez nas sklep ortomedico.pl – jest on o tyle wyróżniający się o innych że już podczas składania zamówienia zostaje przeliczona wielkość refundacji i ewentualnej dopłaty za wybrane przez nas zamówienia.

2. Wypełnij formularz na stronie sklepu
W formularzu należy wpisać wymagane informacje, między innymi unikalny numer identyfikacyjny, dane osobowe i adresowe, swój PESEL, numer telefonu do kontaktu.

3. Złóż zamówienie
Po analizie i zatwierdzeniu wniosku można zrobić zakupy z odpowiednią wysokością refundacji. Przykładowo na zestawy infuzyjne dofinansowanie NFZ wynosi 100% w przypadku osób z cukrzycą typu 1 do 26. roku życia i kobiet w ciąży, natomiast powyżej 26. roku życia to 70%.

4. Odbierz paczkę
Sklepy medyczne przesyłają paczki do klientów. Wspomniany już wyżej sklep ortomedico.pl oferuję wysyłkę bez dodatkowych opłat, dlatego poza sumą za wyroby refundowane nie będziemy musieli dopłacać do kosztów wysyłki. Za zamówienie można wygodnie zapłacić przez internet.

Cały powyższy proces przeszliśmy bezproblemowo w powyżej przedstawionym sklepie internetowym. Serwis jest bardzo intuicyjny i przejrzysty, oferuje szybką pomoc na czatcie. Dla osób, które nadal mają problemy z obsługą komputera serwis umożliwia także zamówienia telefoniczne.

Przeczytaj również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *